קורס חשמלאי שירות

קורס חשמלאי שירות

המושג “חשמלאי שירות”

 • המושג חשמלאי שירות בתחום החשמל:
  כל הקטגוריות של חשמלאי שירות מתירות לבצע עבודות חשמל תחת התנאי שכל העבודות יבוצעו אך ורק על מכלולים ואפילו על לוחות חשמל שמהווים חלק אינטגרלי מהמתקן לו הם הוכשרו.
  המתקן לצורך כך יכול להיות מכשירי חשמל ביתיים, מזגן, גנרטור, מכונת דפוס, כליי עבודה חשמליים, מכשור אלקטרוני, ציוד תעשיית, ועוד.
  מדובר בכל שקשור למתקן עד לחיבורו לקיר ובשום אופן לא מדובר בכל הנוגע לקיר וממנו הלאה.
  כל קטגוריות השירות מתירות לבצע את כל העבודות על המתקן, גם בבית הלקוח ומעצם כך הופך הרישיון להיות אישי ושייך לבעל המקצוע הנושא אותו עימו.

  מגמה זו מיועדת לבעלי 12 שנות לימוד שמעוניינים להצטרף לחברה המספקת שירות ללקוחות המחזיקים ציוד ומכשור אלקטרוני.
  על פי רוב תממן החברה את ההכשרה לעובד מתוך רצון שהעובד ייתן את השירות כשכיר מטעמה.
  יחד עם זאת יתכן מצב בו העובד יבצע את ההשתלמות מטעמו כך שבסיום ההכשרה ועם קבלת הרישיון יוכל לתת את השירות מטעמו וכעובד עצמאי.

מטעם משרד הכלכלה והתעשייה! ומשרד רישוי החשמלאים.

רישיון חשמלאי

CEO/זהבה נזרי

יתרון רישיון חשמלאי שירות לעומת חשמלאי מסוייג

 • גם הקטגוריות של שירות מתירות לבצע את אותן עבודות החשמל תחת התנאי הראשון של מסוייג, כלומר רק על מכלולים המהווים חלק אינטגרלי של המכונה או המתקן עליו התקיימה ההכשרה. יחד עם זאת, קטגוריית השירות משחררת את הדרישה של היות המתקן בתוך המפעל ומאפשרת לבצע את כל העבודות המותרות לחשמלאי מסוייג, גם בבית הלקוח או מחוץ לשטח המפעל. מעצם כך הופך הרישיון להיות אישי ושייך לבעל המקצוע הנושא אותו עימו. לכן, הכשרות אלו נפתחו גם לעצמאים ולבעלי עסקים הנותנים שירותים שונים ומגוונים מחוץ לשטח המפעל. כשם שמגמות חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך או חשמלאי ראשי, לא פותחו עבור חברה כזו או אחרת, כך גם חשמלאי שירות המגדיר את סוג הרישיון כרישיון פרסונלי ואינדיבידואלי למי שנושא אותו, אינו צריך להיות “תפור” לצרכיו של גוף כזה או אחר. רישיון חשמלאי שירות חייב להיות רישיון גנרי ואוניברסלי כמוצר מדף לכל גוף או פרט שמעוניין בו.

תגיות: קורס חשמלאי שירות, חשמלאי שירות, שירותי חשמל, קורס בחשמל, חשמלאי, חשמל